Pradedame Vilniaus gyvūnų globos namų rekonstrukciją

„Grinda” teikia ne tik miestui būtinas inžinerinės ir judumo infrastruktūros paslaugas, bet ir rūpinasi sostinės beglobiais gyvūnais, organizuoja jų priežiūrą ir globą.  Pradėjome Vilniaus gyvūnų globos namų komplekso L. Giros gatvėje rekonstrukciją – ji padidins beglobiams skiriamų vietų skaičių, leis atnaujinti ir išplėsti neatidėliotinų veterinarijos paslaugų spektrą, pagerins prieglaudos gyventojų buities sąlygas. Rekonstrukciją esame numatę užbaigti iki metų pabaigos, ji vykdoma pačios įmonės lėšomis.

Tai, kaip visuomenė rūpinasi silpnesniaisiais, parodo jos brandą. Gyvūnais, kurie gatvėje atsiduria dėl netinkamo žmonių elgesio, turi būti tinkamai pasirūpinta. „Grinda” jau eilę metų šviečia gyventojus, dalinasi gerosios praktikos pavyzdžiais ir investuoja į gyvūnų gerovę. Tokie globos namai vienareikšmiškai yra reikalingi Vilniaus miestui, ir jie bus geras pavyzdys kitiems miestams,  kitoms gyvūnų globos įstaigoms.

Ruoštis rekonstrukcijai pradėjome jau prieš kelerius metus: kaupėme patirtis užsienio ir Lietuvos prieglaudose, pagal geriausius pavyzdžius susidėliojome tokį globos namų vaizdinį, kur būtų gera ir prieglaudos globotiniams, ir čia besilankantiems gyvūnų mylėtojams.

Per pasirengimo laikotarpį sukurta rekonstrukcijos koncepcija, parengtas techninis darbo projektas,  pasirašyta sutartis su rangos darbų konkursą laimėjusia įmone @INTI – sausio pabaigoje jau pradėtas remontas. Neabejojame, kad gruodžio mėn., baigus darbus, Vilniaus gyvūnų globos namai bus patys moderniausi ne tik Baltijos šalyse, bet ir visoje Centrinėje Europoje.

Rekonstrukcijos metu Vilniaus gyvūnų globos namų gyventojai bus laikinai perkelti į nuomojamas patalpas Trakų Vokėje, Eduardo Andrė gatvėje 35. Ten pat pervežta operacinė ir medicininė įranga, bus vykdomos visos iki šiol vykdytos Vilniaus gyvūnų globos namuose teikiamos paslaugos.